O mnie

Przemysław Tarnacki – rocznik 1978, syn Stanisław, studia o specjalności Projektowanie Jachtów na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Wszystko czym się zajmuje wynika z miłości do żeglarstwa i jachtów. Pochodzi z rodziny z bogatymi żeglarskimi tradycjami. Ojciec Bronisław to konstruktor jachtowy, wielokrotny mistrz Polski w żeglarstwie, uczestnik pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread Round the World Race 1973/74 (obecnie Volvo Ocean Race). Dwaj młodsi bracia również żeglują bardzo aktywnie: Piotr to wielokrotny mistrz świata i Polski, Bolesław zapalony żeglarz i windsurfer.

Z miłości do pięknych jachtów i znajomości przemysłu jachtowego powstała firma handlowo/projektowo/doradcza Super Yachts realizująca usługi z zakresu sprzedaży jachtów żaglowych i motorowych, projektowania jachtów czy obsługi biznesowej flot jachtowych. Super Yachts jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę wiodących światowych stoczni jachtowych jak min. Hanse, Sealine, Dehler, Moody, Fjord, Amel, Numarine. Współpracuje również z Sunreef Yachts.

Misja połączenia historycznych dokonań polskich żeglarzy na oceanach z aktualnymi projektami żeglarskimi i zbudowaniem wokół nich unikalnej społeczności doprowadziła do stworzenia klubu Ocean Challenge Yacht Club, który wystawia polską załogę w najbardziej prestiżowych morskich regatach na świecie jak Rolex Sydney Hobart, Rolex Fastnet Race, Giraglia Rolex Cup, Les Voiles de St. Barth, Heineken St. Maarten Regatta czy Les Voiles de St. Tropez.