O mnie

Przemysław Tarnacki –  skipper, rocznik 1978, syn Stanisław, studia o specjalności Projektowanie Jachtów na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Wszystko czym się zajmuje wynika z miłości do żeglarstwa i jachtów. Pochodzi z rodziny z bogatymi żeglarskimi tradycjami. Ojciec Bronisław to konstruktor jachtowy, wielokrotny mistrz Polski w żeglarstwie, uczestnik pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread Round the World Race 1973/74 (obecnie Volvo Ocean Race). Dwaj młodsi bracia również żeglują bardzo aktywnie: Piotr to wielokrotny mistrz świata i Polski, Bolesław zapalony żeglarz i windsurfer.

Animator żeglarstwa i jachtingu realizujący sie w projektach marketingu sportowego. Organizator największych cyklicznych regat żeglarskich w Polsce – Pucharu Świata Sopot Match Race, od 2004r. Impreza jest nie tylko znaczącym eventem sportowym na polskim wybrzeżu ale również uznanym  wydarzeniem towarzyskim i lifestyle’owym, transmitowanym przez wszystkie największe polskie i europejskie kanały TV.
Z miłości do pięknych jachtów i znajomości przemysłu jachtowego powstały firmy handlowo/projektowo/doradcze Yachts&Yachting oraz Super Yachts realizujące usługi z zakresu sprzedaży jachtów żaglowych i motorowych, projektowania jachtów czy obsługi biznesowej flot jachtowych. Yachts & Yachting jest przedstawicielem na Polskę wiodących światowych stoczni jachtowych jak min. Bavaria Yachts, Dufour Yachts czy Fountaine Pajot Catamarans. Super Yacht to wyłączny dystrybutor luksusowych jachtów i łodzi motorowych Ferretti, Pershing, Nautor’s Swan i Amel.

Misja połączenia historycznych dokonań polskich żeglarzy na oceanach z aktualnymi projektami żeglarskimi i zbudowaniem wokół nich unikalnej społeczności doprowadziła do stworzenia klubu Ocean Challenge Yacht Club, który regularnie wystawia polską załogę w najbardziej prestiżowych morskich regatach na świecie jak Rolex Giraglia Race, Heineken St. Maarten Regatta czy Les Voiles de St. Tropez.

Zdobyte w wielu projektach żeglarskich doświadczenie z zakresu teambuilding, leadership i crisis management zaowocowało powstaniem autorskich programów szkoleń Sail 2 Business.

Uwielbia książki, bieganie i jazz. Wielbiciel Seszeli gdzie spędził swoje dzieciństwo i na które stara się regularnie wracać. Posługuje się językiem angielskim, francuskim i kreolskim seszelskim.